vrijdag 3 april 2020 Home Zoek Contact Veel gestelde vragen Sitemap Print deze pagina  
 
 
 
Actueel
Nieuw op de site
Dossiers
Focus
Den Haag
Emancipatie algemeen
Varia
Servicepagina
Onze andere sites
 
 P
 
 Naar de vorige pagina
 
 
 >  DEN HAAG  >  VROUWEN EN PARLEMENT  >  BEROEP KAMERLID V
 >  ALFABETISCH  > 

P

A.M.C. (ANNEMIEK) PADT-JANSEN

A.C. (ANS) PLOEG-PLOEG

M. (MINKE) VAN DER PLOEG-POSTHUMUS


A.M.C. (ANNEMIEK) PADT-JANSEN

PvdA (Partij van de Arbeid) vanaf 1946, in jaren zestig Nieuw-Links
Lid Tweede Kamer vanaf 3 juni 1969 tot 10 mei 1971 en van 14 maart 1972 tot 6 december 1972

Naar aanleiding van de open brief van Nieuw Links over de Maagdenhuisbezetting: 'Er moet worden gepraat. Er kan niet genoeg worden gepraat.'
(Vrije Volk, 3 juni 1969)

Terreinen/onderwerpen
Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met sociale zaken, justitie en volksgezondheid

Persoonlijke gegevens
geboren:
Naarden, 15 augustus 1921
levensbeschouwing:
Rooms-Katholiek
opleiding:
conservatorium te Amsterdam
loopbaan:
harpiste opera- en symphonie-orkesten
burgerlijke staat / samenlevingsvorm:
gehuwd (echtgenoot overleden), 2 dochters, 1 zoon
woonplaats:
Den Haag  

Nadere bijzonderheden
*lid hoofdbestuur PvdA
*lid hoofdbestuur katholieke werkgemeenschap in de PvdA
*ondertekende als enig lid van het PvdA-bestuur `Tien over Rood'
*lid commissie van toezicht Huis van Bewaring te 's-Gravenhage

Banden met de vrouwenbeweging
*lid hoofdbestuur vrouwenbond van de PvdA  


A.C. (ANS) PLOEG-PLOEG

PvdA (Partij van de Arbeid)
Lid Tweede Kamer vanaf 16 oktober 1951 tot 19 maart 1959

'Met overtuiging strijdt mevrouw Ploeg-Ploeg al jaren lang voor lotsverbetering en geestelijke verheffing van de arbeiders en speciaal van de arbeidersvrouwen.'
(Provinc. Zeeuwse Courant, 9 juni 1953)

Terreinen/onderwerpen
Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met jeugdzorg en maatschappelijk werk Was lid van de Kamercommissies voor Maatschappelijk Werk en van Justitie

Persoonlijke gegevens
geboren:
Haarlem, 11 januari 1894 overleden:
Utrecht, december 1969
levensbeschouwing:
Rooms-Katholiek opgevoed, humanistisch
opleiding:
RK lagere school
loopbaan:
werkzaam in kunstbloemenzaak, medewerkster naaiatelier
burgerlijke staat / samenlevingsvorm:
gehuwd in 1919, 1 dochter
woonplaats:
Utrecht  

Nadere bijzonderheden
*lid Voogdijraad te Utrecht van 18 april 1931 tot 1956
*lid Raad voor Kinderbescherming van 1956 tot 1959
*lid College van Advies en Bijstand voor de arbeid in de gezinsoorden en internaten omstreeks 1958
*echtgenote van H. Ploeg, Tweede-Kamerlid en wethouder van Utrecht

Banden met de vrouwenbeweging
*voorzitter vrouwengroep van de SDAP/PvdA afdeling Utrecht
*lid hoofdbestuur vrouwenbond van de SDAP vanaf 1934
*verzorgde een tweewekelijks radiopraatje van een kwartier voor de VARA (programma `Voor de vrouw') vanaf 1945
*voorzitter Vrouwengroep PvdA omstreeks 1955  


M. (MINKE) VAN DER PLOEG-POSTHUMUS

CDA (Christen-Democratisch App&egravel)
Lid Tweede Kamer vanaf 2 december 1991 tot 16 mei 1994

'In de provincie stuit je vaak op zaken, die in Den Haag al zijn vastgelegd. Regelmatig bekruipt je dan het gevoel, had ik daar maar bij gezeten.'
(Fries Dagblad, 29 november 1991)

Terreinen/onderwerpen
Was woordvoerder landbouw en sociale zaken van de CDA-Tweede-Kamerfractie

Persoonlijke gegevens
geboren:
Westhem (Friesland), in de gemeente Wymbritseradeel, 19 juni 1936
familie-achtergrond:
een boerengezin
levensbeschouwing:
Nederlands Hervormd
opleiding:
opleiding Handelsavondschool, praktijkdiploma boekhouden, HBS (Staatsexamen te 's-Gravenhage, 1970), MO Nederlandse Taal en Letterkunde te Utrecht
loopbaan:
docent Opleiding voor apothekersassistenten van 1976 tot 1977, docent Opleiding voor verpleegkundigen, MDGO-VP van 1976 tot augustus 1990, gemeenteraadslid van Leeuwarden van mei 1985 tot oktober 1986
burgerlijke staat / samenlevingsvorm:
gehuwd, 18 november 1957, 2 dochters en 1 zoon
woonplaats:
Leeuwarden  

Nadere bijzonderheden lid bestuur CHU-jongerengroep vanaf 1953 lid bestuur CHU-kiesvereniging Leeuwarden lid bestuur CDA-afdeling Leeuwarden

Banden met de vrouwenbeweging
*lid bestuur CHU-vrouwengroep Provincie Friesland
*lid bestuur CDA-vrouwen provincie Friesland
*lid bestuur CDA-vrouwen Leeuwarden